Inuyasha


Alăturati-vă forumului, este rapid si usor

Inuyasha
Inuyasha
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Inuyasha

Distractie maxima cu personajele din Inuyasha


Nu sunteti conectat. Conectati-vă sau înregistrati-vă

Inuyasha » Anime » Personaje » Kikyo

Kikyo

3 participan?i

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1Kikyo Empty Kikyo Mar Iul 15, 2008 5:51 pm

kagome

kagome
Admin
Admin

Kikyo, dealungul vietii ei, a fost o preoteasa puternica. Foarte calma. Cu bunatatea ei mult oameni se ataseaza de ea , ajungand sa o indrageasca, aceasta ajutandu-i. Pentru ca ea era asa de puternica, toti hoatarasc ca ea sa tina in posesia ei Giuvaerul Sacru, pentru a-l proteja sa ajunga pe maini rele. Dupa ceva timp ea il intalneste pe Inuyasha, desi a promis ca nu se v-a indragosti niciodata ea s- a indragostit, calcand astfel promisiunea, indragostindu-se de Inuyasha. Ea ii promite ca il v-a ajuta sa devina om complet. Aceasta avea incredere deplina in el. Naraku vrand sa o distruga se deghizeaza in Inuyasha si o raneste grav, luand giuvaerul. Desi slabita reuseste sa il adoarma pe Inuyasa. Ea ii spune surori sale, Kaede sa arda Giuvaerul alaturi de trupul ei pentru a nu cadea pe maini gresite. Dupa mult timp, ea este inviata de catre o femeie, dintr-o parte a sufletului lui Kagome. Ea il uraste pe Inuyasha si nu vrea sa inteleaga ca nu Inuyasha a fost cel care a tradat-o, ci ca Naraku a fost acela, si jura ca nu v-a muri si ca nu v-a avea liniste pana cand nu il v-a vedea pe acesta mort

https://inuyasha4everrpg.forumgratuit.ro

2Kikyo Empty Re: Kikyo Sam Aug 09, 2008 1:05 pm

Kikyo

Kikyo
Moderator
Moderator

Dap....asta e povestea^__^ Kikyo e personajul meu preferat din anime. Imi place foarte mult comportamentul ei si pot sa zic ca seaman cu ea foarte mult, la caracter mai ales. Anyway, Kikyo e cea mai tareeee^_^(parerea mea^_^)

3Kikyo Empty Re: Kikyo Sam Aug 09, 2008 4:06 pm

kagome

kagome
Admin
Admin

Este un personaj simpatic, imi place calmul ei, as vrea si eu sa fiu la fel de calma da cateodata ma enervez la fel de tare ca si Kagome, oricat as vrea sa raman calma nu prea pot, decat in unele momente da rareori ( sper ca ai inteles ce vreau sa zic)

https://inuyasha4everrpg.forumgratuit.ro

4Kikyo Empty Re: Kikyo Sam Aug 09, 2008 4:31 pm

Kikyo

Kikyo
Moderator
Moderator

Am inteles, dar banuiesc ca si pentru ea e greu sa fi calma. Mai ales in situatiile in care il gaseste pe Inuyasha cu Kagome sau cand se intalneste cu Naraku. Anyway...Si eu sunt calma, dar cand ma enervez, nu ma prea pot stapani...Dar in marea parte a timpului sunt calma, si cea mai mare asemanare intre mine si Kikyo e faptul ca urasc cam tot....Inafara de familie si unii prieteni. xD

5Kikyo Empty Re: Kikyo Sam Ian 31, 2009 9:42 am

Bankotsu

Bankotsu
User
User

Pey cat timp a trait mi-a placut de ea , si imi place un pic si acum chiar daca e moarta, totusi greselile facute m-a facut cand eram mai mic s-o urasc , insa acum sunt mai matur si am reusit sa o inteleg si pe ea , totusi au ramas acele greseli.
Ea si Inuyasha , din cate se pare n-au avut o dragoste chiar atat de puternica , pentru ca atunci cand Naraku le-a inscenat totul , in mintea lor era doar ura pentru celalt si gandul ca au fost tradati , asta demonstreaza ca ei nu aveau prea mare incredere unul in altul , daca ar fi avut ar trebui sa se gandeasca ca cel pe care il iubeste n-ar putea face asa ceva.
Si ea singura si-a ales moartea , pentru ca atunci fiind ranita , ar fi putut sa se salveze cu ajutorul giuvaerului , dar pentru ca sufletul sau era plin de ura si disperare a ales moartea.
Desigur cat timp a trait , a fost o persoana buna , ii ajuta pe cei care aveau nevoie , si acum moarta o mai face uneori.

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Inuyasha » Anime » Personaje » Kikyo

Subiecte similare

-

» Camera lui Kikyo
» Albumul lui Kikyo

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum